Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

Genel Bilgiler

 

1999-2000 döneminde faaliyete başlayan Fen-Edebiyat Fakültesi Uşak-İzmir Karayolu üzeri 8.km'de bulunan Bir Eylül Kampüsündeki binasında hizmet vermektedir. Fakültemizde Arkeoloji, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Biyoloji, Coğrafya, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere 16 bölüm bulunmaktadır. Arkeoloji, Coğrafya, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik,  Sanat Tarihi, Sosyoloji,  Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi olan bölümlerimiz olup, 4156 öğrenci sayısı ile eğitim-öğretime devam etmektedir.Fakültemizde 21 derslik ve Bilgisayar laboratuarı mevcuttur. Ayrıca öğrenci, öğretim elemanlarına ve personele hizmet veren yeterli kapasiteye sahip kantinimiz bulunmaktadır.

 

Misyonumuz

 

Fakültemizin misyonu; ülkemizin temel değerleri ve stratejik hedeflerine uygun eğitim sunan, evrensel geçerliliği olan bilgi ve beceriler ile donatılmış, araştırıcı, eleştirel düşünmeye açık, üretici, problem çözmesini bilen, doğru karar verebilen, erişim becerileri yanında üst düzeyde etik değerlerle donanmış bireyler olarak yetiştirdiği üretken beyin gücüyle, faaliyet alanlarında önder öğretim elemanlarıyla bilime katkı sağlayacak, ülkede ve dünyada kullanılabilir ve paydaşlara yararlı olacak bilgi ve teknoloji üretmek, şehrinde ve bölgesinde temel bilimler alanında örnek alınan ve en geniş şekilde tanınan bir fakülte olmaktır.

 

 

Vizyonumuz

 

Bilimsel çalışmalarda, bilgi ve teknoloji üretiminde, kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklerde Türkiye’de önde gelen ve dünyada saygın; mezunları tercih edilen ve aranan; uluslararası nitelikte öğrenci ve öğretim elemanı yapısına sahip; ülkemizin ihtiyaçlarını hızlı, kaliteli ve etkili çözümlerle karşılayan, önder öğretim elemanlarıyla rekabet gücüne sahip tercih edilen öncü bir fakülte olmak.